UNUSTASID PAROOLI?

LOO UUS KONTO

Sisesõudmise huvilised alustasid võistlushooaega

/ / Uudised
Eesti meistrivõistlused sisesõudmise pikamaa distantsil toimusid 26. novembril 2016 Viljandis. Ühtlasi oli tegu ka Telia sisesõudesarja esimese etapiga. Kokku oli registreerunud 174 osalejat, kellel tuli läbida sõudeergomeetril 3000 või 6000 meetrit.

Noorimad osalejad läbisid sõudeergomeetril 3000 meetrit ja tüdrukute arvestuses tuli esikohale Narva Energia klubi esindaja Uljana Stafonova tulemusega 12:14,2. Poistest oli kiireim Rainer Oras, kes treenib klubis Viljandi SK ja tema võiduaeg oli 11:18,7.

3000 meetrit tuli läbida ka parasõudjatel. Naiste hulgast näitas parimat aega Pärnu SK sportlane Birgit Näppi ajaga 13:49,6. Eesti Kaitseväe esindaja Ergo Mets saavutas esikoha meeste arvestuses ajaga 10:59,4.

B-klassi sportlased pidid juba läbima 6000 meetrit ja tüdrukutest tegi seda kõige kiiremini Pärnu SK esindaja Annabel Aron ajaga 23:52,8. Viljandi SK sportlasele Leo Muiste’le, kes läbis poiste arvestuses distantsi 21:16,1-ga, riputati kaela kuldmedal.

Tüdrukute A-klassi parim, ajaga 23:06,7, oli Kärolyn Mäesaar, kes esindas Viljandi SK. Poiste A-klassi esikoht läks Tallinna Sõudeklubi sportlasele Kristjan Lindsalule, kes suutis läbida võistlusdistantsi tulemusega 20:27,9.

Pärnu SK naissportlased võitsid esikoha nii kergkaalus (Anni Rava tulemusega 25:00,0) kui ka naiste arvetuses (Liisu Mitt tulemusega 22:37,1).

Stardis võis näha ka olümpiamedali võitjat Allar Rajat, kes saavutas meeste arvestuses esikoha ajaga 19:05,1. Meeste kergkaalus võidutses Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi esindaja Karl-August Ruusalepp (20:48,0).

30+ sportlastest oli naiste arvestuses parim Regina Sikk (24:13,0) Väike-Maarja RSK-st ja meeste hulgast sai kuldmedali Ain Altermann (20:31,0).

Sõudespinning.ee esindaja Tiina Kapten oli 40+ naiste kiireim ajaga 23:06,5. Meeste seast näitas samas vanuseklassis parimat tulemust Hasso Arnim (20:51,3) Viljandi SK-st.

Tatjana Jaanson, kes esindas Pärnu SK, võistles 50+ naiste vanuseklassis ja saavutas seal esikoha ajaga 24:06,8. Meeste hulgast võitis samas vanuseklassis Väike-Maarja RSK sportlane Ants Einsalu tulemusega 20:38,9 ja klubikaaslane Jaan Miglai pärjati võistlusklassi 60+ mehed võitjaks resultaadiga 22:56,6.