UNUSTASID PAROOLI?

LOO UUS KONTO

Virtuaalselt võistlemine kogub populaarsust

/ / Uudised
Virtuaalse võistlemise formaat sobib väga paljudele sisesõudmise harrastajatele, sest võistlemiseks ei pea organiseerima kohalejõudmist ja kulutused osalemiseks on minimaalsed. Hea motivaatorina tunnistatud 10km sõit toimus käesoleval aastal juba kolmandat korda ja osalejaid oli registreeritud üle terve Eesti.

Virtuaalne võistlus tähendab, seda et igal osalejal on võimalik oma kodukohas läbida vajalik distants ja enda tulemus korraldajale saata. Võistlus annab lisamotivatsiooni treenimiseks, võimaluse ennast võrrelda teistega ja võib olla leida uusi sõpru, kellega ühiseid teemasid arutada.

Virtuaalne 10000m võistlusel peetakse arvestust neljas võistlusklassis ja sel aastal võttis osa kokku 21 inimest. Meeste arvestuses võidutses ka varasematel virtuaalsetel võistlustel edukalt esinenud Indrek Aavik, kellel kulus 10km läbimiseks 36 minutit 53,7 sekundit (avg/500m 1:50,7). Teisele kohale platseerus Indrekule napilt kaotanud Jako Leidorp tulemusega 36.55,7 (avg/500m 1:50,8). Kolmandaks tuli Andres Siiman, kes näitas aega 37.55,6 (avg/500m 1:53,8).

“Mulle virtuaalsed võistlused sobivad väga hästi, kuna elan sõudekeskustest kaugel. Eelmisel hooajal võistlesin ka tavalistel sisesõudmise võistlustel, sel hooajal alustasin virtuaalsete võistlustega ja esimeseks katsumuseks oli Grazy Bear Challenge, mille raames läbisin 23 poolmaratoni. Võit tuli üllatusena, sest ei arvanud, et edestan Jako Leidorpi nii napilt,” rääkis meeste arvestuses võidutsenud Indrek Aavik.

Naiste arvestuses tuli esimesele kohale mitmekordne maailmarekordi omanik Tiina Kapten, kelle tulemuseks fikseeris sõudeergomeeter 39.28,1 (avg/500m 1:58,4). Ameerikas studeeriv Krete Koovit sai tulemusega 40.54,5 (avg/500m 2:02,7) teise koha ja Tartu noorsõudja Rachel Kõllo oli oma resultaadiga 42.11,9 (avg/500m 2:06,6) kolmas.

Meeste vanusekategoorias 50+ oli sel korral neli võistlejat ja võidu vormistas enda nimele Reigo Väli, kes edestas napilt 2,1 sekundiga sisesõudmist aktiivselt propageerivat Aivar Vausi. Tulemused vastavalt, 37.27,2 (avg/500m 1:52,4) ja 37.29,9 (avg/500m 1:52,5). Kolmandaks tuli pikematele distantsidele spetsialiseerunud Peeter Rakitin tulemusega 38.10,7 (avg/500m 1:54,5).

Poodiumile jõudnud osalejatel on võimalik enda diplomid alla laadida ja seejärel välja printida võistluse kodulehelt, vajutades tulemuste tabelis enda nimele. Järgmine virtuaalne sisesõudmise võistlus toimub 5.-8. aprillil ja kannab nime Harku Poolmaraton, kus võisteldakse 21097m distantsil.