UNUSTASID PAROOLI?

LOO UUS KONTO

Sisesõudmise võistlushooaeg on avatud!

/ / Uudised
Möödunud nädalavahetusel alustasid sõudjad sisetingimustes võistlemist. Avastart anti sisesõudmise sarjas pikamaa distantsil Väike-Maarjas. Esindatud olid Eesti erinevad sõudeklubid ja ka sisesõudmist iseseisvalt harrastavad sportlased.

Päev algas veteranide jõukatsumisega, kellel tuli läbida 6000 meetrit. Naiste hulgast vanuseklassis 30+ tuli esikohale Annika Deedin ajaga 23;41.4. Järgmisena asusid võistlema naised 40+, kelle seast sai kuldmedali kaela Team Kaitsevägi esindaja Margit Vaarma ajaga 24:10.5. Naised 50+ jõukatsumises sai esikoha Viljandi Sõudeklubi sportlane Malle Lüdimois tulemusega 24:37.8. Viimases naisveteranide vanuseklassi 60+ tuli poodiumi kõrgeimal astmel seista Ira Münteril.

Naisveteranidele järgnesid meesveteranid 30+. Joosep Laos Pärnu Kalevist alistas konkurendid ajaga 20:22.8. Veteranide klassi 40+ saavutas esikoha Tallinna Sõudeklubi esindaja Priit Tammeraid, kellel kulus 6000 meetri läbimiseks 20:26.5. Vao Spordiklubi sportlane Kalle Piirioja tuli vanusesklassis 50+ kuldmedalile ajaga 21:11.9. Ants Einsalu vanuseklassi 60+ esindas Väike-Maarja RSK ja jättis konkurendi enda seljataha ajaga 21:46.1. Viimases meesveteranide vanuseklassis 70+ tuli võitjaks Väike-Maarja kohalik – Väino Stoltsen, kellel kulus distantsi läbimiseks 26:24.4.

Eesti Meistrivõistlused 6000m distantsil (Foto: Sõudespinning.ee)

Päeva jätkasid võistlustules parasõudjad, kellel tuli läbida 3000 meetrit. Birgit Näppil Pärnu Sõudeklubist kulus 14:04.1, et seljatada konkurendid. Klubikaaslane Randel Peerna suutis läbi distantsi ajaga 14:18.7. Team Kaitsevägi esindaja Ergo Mets saavutas esikoha ajaga 11:17.5.

Edasi tuli starti astuda noorimatel osalejatel, kes läbisid 3000 meetrit. Tüdrukute C klassis läks esikoht ajaga 12:18.7 Viljandisse, keda esindas Meribel Tamla. Tema järel finišeerus Meribel Pau Tallinna Sõudeklubist ajaga 12:40.1. Pronksmedal riputati kaela Pärnu Sõudeklubi esindajale Pauliina Mäehuntile.

Samavanuste poiste hulgast tuli esikohale Riko Raimond Kubja tulemusega 11:15.3 SAK Tartust. Tema järele platseerus samuti tartlane, kuid Tartu Ülikooli klubist, Markus Vassiljev ajaga 11:36.9. Kolmandana jõudis finišisse Viljandi SK sportlane Rasmus Roslender, kelle tulemuseks fikseeriti 11:41.9.

Nüüd oli aeg läbida 6000 meetrit ja sellel distantsil asusid jõudu katsuma B klassi tüdrukud. Esikoha võttis Pärnu SK sportlane Bärbel Rõõm ajaga 24:40.7. Teise ja kolmanda koha nimel käis tõsine võitlus Pärnu ja Viljandi esindajate vahel. Lõpuks tuli tunnistada viiki, sest tüdrukud suutsid mõlemad läbida 6000 meetrit ajaga 24:50.7.

Poodiumikohta jagasid Pärnu SK esindaja Lisete Mänd ja Viljandi SK sportlane Iris Udu. Poiste hulgast läks esikohta Pärnu SK esindajale Marcus Viksile tulemuse 21:51.4 eest. Hõbe ja pronks riputati kaela SAK Tartu sportlastele Jander Petersonile (22:09.7) ja Tauno Tammele (22:10.1).

Mõõtu võtsid järgmisena A klassi poisid, kelle hulgast tuli ajaga 20:56.6 esikohale Pärnu SK sportlane Werner Jõgeva. Tema järele platseerus põnevas heitluses Tallinna Sõudeklubi esindaja Jaan Tammeraid, kelle lõpuaeg oli 21:17.4. Väga napilt jäi teisest kohast ilma TÜASK-i sportlane Aleksander Jalakas ajaga 21:17.4.

Sama vanuseklassi tüdrukute hulgast oli kiireim Gerli Endrekson Viljandi Sõudeklubist ja kirja läks aeg 23:10.9. U23 naiste vanuseklassi kuldmedal läks samuti Viljandisse Doris Meinbekile tulemuse 22:47.8 eest. Kergekaalu naiste esindaja Mirjam Mõttus sõitis välja tulemuse 25:54.9.

Kord oli meeste käes enda vormi näidata. U23 vanuseklassis alistas kõik konkurendid Kaarel Kiiver TÜASK-st tulemusega 19:11.1. Teisena sõudis ennast finišisse. Viljandi SK sportlane Leo Muiste ajaga 19:47.8. TÜASK-i esindaja Mark Theodor Jalakas saavutas ajaga 20:11.5 kolmanda koha.

Kergekaalu meeste hulgast oli kõige kiirem Elar Loot, kes esindas SAK Tartut ja lõpetas ajaga 20:15.4. Pärnu Kalevi sportlane Ander Koppel tuli tema järel teiseks ajaga 20:32.6. Pronksmedal läks seekord Narva Mikhail Netšajevile tulemuse 20:58.9 eest.

Päeva viimane sõit oli meeste päralt. Esimesed kaks kohta läksid Pärnu Kalevisse. Johann Poolak sai kaela kuldmedali 19:27.0 tulemuse eest ja Sten-Erik Anderson hõbeda ajaga 19:34.7. Kolmandana lõpetas Narva SK Energia sportlane Mikhail Kushteyn tulemusega 19:55.6.

Sisesõudmise hooaja esimene vormi näitamise võistlus on läbi. Seekord oli tegu sarja kõige pikemate distantsidega. Järgmiseks võistluseks tuleb ennast valmis seada 17. detsembriks Pärnus. Registreerimine võistlusele on avatud ja võistlema on oodatud nii sportlased kui ka harrastajad, kes tahavad ennast proovile panna ja teha tugev pingutus.