UNUSTASID PAROOLI?

LOO UUS KONTO

Viljandis avati sisesõudmise hooaeg

/ / Uudised

Möödunud laupäeval anti start sisesõudmise võistlushooajale. Esimene etapp toimus Viljandis. Kokku on sarjas neli etappi. Seekord oli sportlastel vaja läbida 3000 või 6000 meetrit. Võistluspäeva avasid parasõudjad, kes läbisid 3000 meetrit. Seejärel anti võimalus end proovile panda pikamaa distantsil naisveteranidele.

Sõudespinningu esindaja Indrek Tamm võttis mõõtu M40+ klassis ja saavutas ajaga 22:22,9 kolmanda koha. Lisaks oli stardis Sõudespinning.ee esindajatest Aldur Parts M60+ vanuseklassis ja temale riputatu kaela hõbemedal. Kui noored C-klassi sõudjad olid oma etteaste 3000 meetril teinud tuli B-klassi tüdrukutel läbida 6000 meetrit. Nende hulgast läks võit Viljandi Sõudeklubi sportlasele Liisa Sindile ajaga 24:34,4. Teisele kohale platseerus Tallinna Sõudeklubi sportlane Meribel Pau ja kolmandaks tuli Meribel Taimla, ajad vastavalt 25:30,2 ja 25:33,5.

Naiste klassis tegi päeva parima tulemuse Sõudeklubi Pärnu esindaja Liisu Mitt, kes pälvis esikoha ajaga 22:51,9. Naiste U23 vanuseklassis oli kiireim Doris Meinbek tulemusega 22:35,1. Kiireim U23 klassi mees oli Kaarel Kiiver ajaga 19:23,6. Kolmandaks tuli Tallinna Sõudeklubi kasvandik Uku Siim Timmusk tulemusega 20:14,4.

Päeva lõpetas meeste start. Esimesena jõudis finišisse Allar Raja, kellel kulus distantsi läbimiseks 19:10,3. Tema kannul oli Johann Poolak, kes lõpetas tulemusega 19:26,6. “Not great, not terrible. Mõnus vahepala treeningutele, enesetunne oli samuti hea. Pääsesin kergelt, keegi väga kandadel ei tallunud. Peale sõitu kasvas isu treeningutel juurde panna ja eks saame nüüd Tõnuga Eestisse jäädes teineteise võimekust testida” – rääkis Allar Raja peale finišit. A-koondise liikmed kohe peale Eesti Meistrivõistlusi alustavad veelaagris treeningutega Itaalias.

Sellega said Eesti meistritiitlit pikamaa distantsil Viljandis jagatud ja sari edukalt avatud. Järgmine etapp ootab ees 16. detsembril Pärnus.