UNUSTASID PAROOLI?

LOO UUS KONTO

Koormustestide aeg on tulemas

/ / Uudised
Õigete koormustega treenimine tõstab efektiivsust ja positiivset mõju meie organismile. Selleks, et õigeid koormusi määrata, tuleb kõigil spordiga tegelejatel, sooritada koormustest spetsialisti juures. Õiged koormused on igal inimesel erinevad ja individuaalselt läbitud koormustest annab kõige objektiivsema hinnangu.

Õigeks peetakse koormustesti läbimist 1-2 korda aastas ja lähiajal on ka Teil võimalus koormustesti sooritada. Tartu Ülikooli sporditeadlane PhD Priit Purge teeb kõikidele soovijatele koormusteste 01. ja 02.11 Tallinna Sõudeklubis. Koormusteste saab teha ka Tartus (ajad täpsustamisel). Koormustesti hinnaks on 77€ (klubi liikmetele 72€). Soovist palume teada anda täites allolevat vorm.

Kuidas koormustesti tehakse?

Koormustestiks ei ole vaja valmistuda, enne koormustesti soovitame 1-2 päeva vältida raskemaid treeninguid. Test tehakse sõudeergomeetril, kus alustatakse madala koormusega ja lõpetatakse maksimaalse koormusega. Eelnevalt määratakse algkoormust individuaalselt lähtudes Teie hetkelisest füüsilisest vormist. Testi ajal mõõdetakse pulssi ja hapnikutarbimist. Koormustest võib kesta 8-st kuni 15-ni minutini. Kokku peab arvestama 60 minutilise ajakuluga.

Peale testi sooritamiset määratakse nii aeroobne kui ka anaeroobne lävi ühtlasi ka pulsitsoonid ja sagedused, mida peab edaspidiselt kasutama efektiivselt treenimise protsessis. Õigete pulsitsoonidega treenides muudate enda treeningud efektiivsemaks ja ei satu ülekoormuse staadiumisse. Viimane võib kahjustada Teie tervist.

Mis on aeroobne lävi?

Aeroobne lävi tähendab punkti, kus piimhappe tase veres hakkab esimest korda tõusma. Näiteks võib halva aeroobse võimekusega inimeste aeroobne lävi olla 60% maksimaalsest südame löögisagedusest, kuid treenitud sportlastel võib see olla koguni 85% maksimaalsest südame löögisagedusest.

Mis on anaeroobne lävi?

Anaeroobne lävi tähendab suurimat intensiivsust, millega saate pikema perioodi vältel treenida, ilma et piimhape hakkaks verre kogunema. Anaeroobse läve ületamisel Teie anaeroobne ainevahetus kiireneb ja piimhape hakkab verre kogunema, põhjustades lihaste jäigastumist. Sarnaselt aeroobsele lävele saab ka anaeroobset läve järjest edasi arendada.

Koormustest sõudespinningu treeningutes | treeningute efektiivsus
ÜLES