UNUSTASID PAROOLI?

LOO UUS KONTO

Laagri Kooli traditsiooniline sisesõudmise võistlus

/ / Uudised
Võib öelda, et Laagri Koolis on tekkinud uus traditsioon – võistlus “Laagri Kooli paadimees”. Kolmandat aastat järjest toimus Laagri Koolis pärast sisespordipäeva individuaalne sisesõudmise võistlus. Seekordne võistlus leidis aset 17. novembril. Iga aastaga üha suuremat populaarsust kogunud võistlusel kasvas seekordne osalejate hulk 153-ni.

Laagri Kooli aulasse seati 17. novembril üles neli Concept2 sõudeergomeetrit, et iga soovija saaks end proovile panna ja teistega mõõtu võtta. Võistluse peakorraldaja Tõnu Poogen hoidis silma peal, et kõik toimuks määrustepäraselt ja fikseeris tulemused. Esimese kuni kolmanda klassi õpilased läbisid 250 meetrit ja vanemad 500 meetrit. 153 osaleja hulgas oli ka neli õpetajat.

Esimese kuni kolmanda klassi arvestuses suutis enda mullust võitu korrata teise klassi õpilane Roland Albert, kes parandas tulemust 4 sekundiga ja lõpetas ajaga 1.09,2. Teisele kohale platseerus väga tasavägises võitluses kolmandas klassis käiv Kristofer Mitt tulemusega 1.10,3. Samuti kolmanda klassi õpilane Karl Vilson jäi väga napilt kolmandaks, lõpetades oma sõidu ajaga 1.10,8.

Noorimate tüdrukute seas valitsesid kolmanda klassi õpilased. Esikoha saavutas Marian Jesse, lõpetades ajaga 1.11,6. Teiseks tuli tema klassiõde Maria Tammiste (1.13,7) ja kolmandana jõudis oma sõidu lõpetada Iris Aurelia Randal tulemusega 1.16,2.

4.-6. klassi õpilased läbisid 500 meetrit. Kõige kiiremini tegi seda poiste hulgast Anders-Patrick Takkis (1.50,3). Tema järel lõpetas Karl Tennokese (2.10,9). Kolmandale positsioonile tuli Kristofer Rauk, kel kulus distantsi läbimiseks vaid 2.11,7. Tüdrukute hulgast oli parim Renette Ruusmere tulemusega 2.13,2. Kerili Kartau lõpetas sõidu teisena ajaga 2.16,4. Kolmandale kohale tuli ajaga 2.19,3 Maria Sofia Laksberg.

Kõige vanemate õpilaste hulgast saavutas esikoha poiste arvestuses Kevin Kask (1.37,3). Kohe tema järel lõpetas Franko Tikerpuu ajaga 1.38,0. Kaugele ei jäänud ka kolmas lõpetaja – Kaspar Aug (1.40,2). Tüdrukute seas tegi kiireima sõidu Hele-Riin Vackermann, kes lõpetas ajaga 2.00,5. Teisena jõudis distantsi lõppu Grete Uusoja tulemusega 2.03,2 ja tema järel finišeerus Kirke Valt (2.05,1).

Sportliku vaimu näitasid üles ka õpetajad eesotsas koolidirektoriga. Meesõpetajate hulgast oligi parim ja kiireim direktor Toomas Artma, kellel kulus distantsi läbimiseks aega vaid 1.34,2. Naisõpetajatest oli kiireim Maire Kinkar, kes lõpetas ajaga 2.22,0.

Paistab, et sisesõudmine kogub Laagri Koolis üha enam hoogu. Koos kasvava kooliperega on igal aastal kasvanud ka “Laagri Kooli paadimehe” võistlusel osalejate hulk. Traditsioonid on Laagri Koolis loodud kestma, seega jääme ootama järgmise aasta jõuproovi.