UNUSTASID PAROOLI?

LOO UUS KONTO

Tänu sõudeergomeetrile ma naudin elu

/ / Uudised
Randel Peerna on Eesti sisesõudmise ringkonnas viimase aasta jooksul palju tuntust kogunud. Lisaks 2014. aasta mai kuus koos Siim Sarapuuga sõidetud 100 km maailmarekordile, on Randelil ette näidata ka kaks kolmandat kohta Baltimaade suurimalt sisesõudmise võistluselt Alfa. Ta on läbinud üksinda sõudemaratoni ja osaleb aktiivselt Concept2 Logbooki korraldatavatel võistlustel. Nüüd on ta aga ette võtnud veelgi suurema eesmärgi.

14 aastat tagasi anti Randelile valida: jätkata elu ratastoolis või alustada spordiga. Sel päeval ei osanud mees muidugi arvata, et ühel päeval tulevikus on ta Eesti üks edukamaid invasõudjaid. „Tänu Villa Medica töökale meeskonnale ja Anneli Kuusele suudan ma nüüd iseseisvalt kõndida,“ ütleb Randel, kelle jaoks sport on saanud osaks elust.

Tema esimeseks kokkupuuteks spordiga oli kabemäng, kuid kui 2011. aastal otsustas kahekordne olümpiahõbe Jüri Jaanson luua Pärnusse Pärnu Sõudeklubi juurde invaspordiklubi, leidis ka Randel endale uue lemmikala. „Sõudmisega tegelen juba neljandat hooaega. Koos Siim Sarapuuga oleme käinud ka veepeal, kuid põhirõhk on siiski sõudeergomeetril, just hiljuti sai täis 2000 km“. „Kui ma alustasin, oli mu 1 km aeg rohkem kui 5 minutit. Praegu on mu 1 km aeg 3:45!“ kinnitab Randel enda arengut.

Oma parima tervise nimel tasub iga nädal teha paar tundi endale meeldival spordialal trenni! 

Randel Peerna

Kõige rohkem naudib mees just pikemaid distantse, kus lisaks kehale saab treeningu ka vaimne pool. „Olen oma arenguga rahul, aga mõtlen kogu aeg, et kuidas saada veelgi tugevamaks, kiiremaks ja vastupidavamaks,“.

Kui muidu on Randeli tavalised sõudeergomeetritreeningud umbes 30-minutilised, siis nüüd virtuaalse võistluse raames tuleb sõita iga päev kuni kaks tundi ja eestlaste tiimis on esikoht olnud algusest peale justnimelt Randeli käes. Viimase 20 päeva jooksul on ta läbinud üle 400 km.

Eelmise aasta oktoobris osales sportlane ka maratonisõidus, kus tema ajaks mõõdeti 3 tundi ja 49 minutit. „Sel aastal tahaksin sõita kusagil 3 tunni ja 25 minutiga, see teeks ajaparanduseks umbes 25 minutit. Eelmisel korral pöörasin liiga suurt rõhku söömisele ja joomisele, sel korral tuleb põhirõhk panna sõudmisele!“.

Olles Eesti Invaspordi Liidu juhatuse liige, on Randeli eesmärgiks jõuda erivajadustega noorteni, et pakkuda neile võimalusi sportimiseks. Suured eesmärgid on tal ka sisesõudmises, sest juba käib ka ettevalmistus läbimaks üksinda 100 km 2015. aasta mai kuus.

ÜLES